Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

اگر چه تجربه ایجاد وب‌گاه‌های مستقل و مجزا در پاره‌ای از دانشگاه‌های کشورهای اسلامی، تلاشی ارزشمند به منظور ارتقای کمی و کیفی آموزش بوده است، اما با مشکلاتی از جمله پر رنگ تر بودن ساختار خبری و تبلیغی نسبت به اهداف آموزشی،علمی و فرهنگی، منطبق نبودن برخی از محتواها با الگوهای اسلامی و بومی و نیز فقدان پشتیبانی فنی و محتوایی پیوسته و بروز مواجه بوده اند. وجود چنین نقاط ضعفی سبب شده است تا از مزایا و تسهیلات وسیع و روز افزون فضای مجازی در راستای پیشبرد اهداف نوین آموزشی, علمی و فرهنگی  در بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات به خوبی بهره گرفته نشده و متاسفانه در برخی از کشورهای اسلامی به ابزاری تجملاتی و غیر کاربردی تبدیل شود. با توجه به شتاب علمی زیاد، روزافزون و همه جانبه در عرصه علم  و فناوری در سطح جهان، لازم است که دانشگاه های جهان اسلام با هم افزایی مشترک از طریق ایجاد بستر اطلاعاتی مناسب نسبت به این تحولات برخوردی خلاقانه و فعالانه داشته باشند. لذا آماده‌سازی و بهنگام سازی دانشگاه‌ها برای مواجهه و گام گذاشتن در مسیر پیشترفت و عدالت علمی و آموزشی بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر خواهد بود.

شبکه‌سازی میان دانشگاه‌های هم رتبه، ابزاری برای تحقق عدالت آموزشی و توسعه فرآیند خودآموزی (Self-learning) است که مدیریت منابع و محتواها را محقق می‌سازد. شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، به عنوان پایگاهی برای تعمیق و تثبیت آموخته‌های علمی و فناوری، می تواند این امکان را فراهم می کند تا پژوهشگران با توجه به علایق و گرایش‌های خود در زمینه‌های مختلف علمی و فناوری  به پژوهش پرداخته و ضمن دسترسی به منابع مفید علمی و پژوهشی، از راهنمایی متخصصین و تجربه دانش پژوهان سایر دانشگاه‌ها استفاده نمایند.

این امر سبب خواهد شد تا علاوه بر کشف استعدادهای نهفته در کشورهای اسلامی که به دلیل عدم دسترسی عادلانه به منابع غنی علمی مهجور مانده اند، با ایجاد شبکه میان پزوهشگران، ضمن بهره مندی از مزایای علمی و فناوری کمک شایانی به افزایش شتاب علمی و توسعه این کشورها شود.

شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام سعی دارد تا از طریق بستر مجازی، شبکه ای ارتباطی میان دانشجویان و اساتید مراکز دانشگاهی  پژوهشی فراهم آورده تا با ، اشتراک اطلاعات و منابع و ارائه آموزش های بر بستر فضای مجازی و مبتنی بر شیوه‌های یادگیری از دور در محیط‌های بر خط  از طریق هم افزایی منابع دانشگاه ها  گامی موثر در مسیر تحقق عدالت آموزشی و رشد و پیشرفت علمی و فناوری کشورها بر داشته شود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.